קניית דומיין

השלב הראשון המתבקש לצד בניית אתר עסקי חדש הוא רכישת דומיין. מהו הדומיין? מדובר למעשה בכתובת האינטרנט של האתר שלכם, אותה הלקוחות יקלידו כשהם ירצו להגיע לאתר שלכם בדרך הקצרה ביותר. קניית הדומיין אמנם יכולה להיתפס כצעד פשוט וכמעט שולי בשלבי בניית האתר, אבל האמת היא, שמדובר בשלב הבסיסי ביותר שיצליח לעזור לכם ליצור אתר עסקי איכותי, שיגרום לגולשים השונים שבו להפוך ללקוחות. ובגלל שמדובר בבסיס חשוב כל כך, ריכזנו בשבילכם כמה קריטריונים שיכולים לעזור לכם לבחור את הדומיין המושלם לאתרכם.

התאמת הדומיין למותג/נושא האתר

הלקוחות שלכם מזהים אתכם לפי המותג שלכם. הם מזהים אתכם לפי צבעים, אותיות, עיצוב והשירות אותו אתם מספקים. לכן, רוב הסיכויים הם שכאשר הלקוחות שלכם ירצו לחפש אתכם באינטרנט ולהיכנס לאתרכם על מנת לברר פרטים נוספים, הם יקלידו את שם המותג המוכר והידוע להם. בגלל זה, כשאתם מבקשים לבצע קניית דומיין עבור האתר החדש שלכם, נסו לראות כיצד אתם יכולים לשלב את המותג שלכם בשם הדומיין ובכך, גם לעזור ללקוחותיכם למצוא אתכם במהרה וגם לחזק את המותג שלכם. אם אתם לא יכולים לשלב את שם המותג בדומיין, אפשר גם לשלב נושאים מרכזיים שבהם פועל העסק שלכם (כמובן בהתאם לשירות שאתם מחפשים). לדוגמה, אם העסק שלכם מספק ייעוץ כלכלי, כתובת האתר יכולה לכלול "ייעוץ כלכלי" באנגלית ובכך להקל על הלקוחות.

סיומות מוכרות בהתאם לקהל

כשזה נוגע לקניית דומיין – אל תנסו להתחכם. אל תנסו ללכת על סיומות חדשות או מיוחדות, שאולי נראות  מעניינות, אבל יכולות בסופו של דבר לסבך את הקהל שמחפש אתכם ברשת. השתדלו להשתמש בסיומות המוכרות לכולנו, כגון: co.il, org, net. בנוסף, אפשר לנסות להתאים את הסיומת של הדומיין לשוק אליו את פונים. לדוגמה, אם אתם פונים לשוק האמריקאי, ניתן להשתמש ב - com, או אם מדובר בשוק הישראלי תוכלו להשתמש בכל אחת מהסיומות המוכרות שהוזכרו למעלה.

בקיצור – דומיין

תחשבו לרגע על הדומיינים השונים של אתרי האינטרנט המוכרים, אותם אתם זוכרים בע"פ. סביר להניח שתמצאו שיש דבר אחד שמשותף לרובם (אם לא לכולם) - אורכם הקצר. למה? כי דומיין קצר ופשוט הוא דומיין שיהיה קל יותר לאנשים לזכור, כי כתובות ארוכות ומסורבלות, לעומת זאת, ככל הנראה ייגרמו להם לוותר ולעבור לאתר העסקי של המתחרים.

אותיות במקום מספרים וסימנים

דומיין שקל לזכור כבר אמרנו? להימנע מסרבול מיותר כבר ציינו? בנוסף, שימוש במסרים מרומזים או בסימנים כגון מקפים, פסיקים וכדומה, עלול לסבך את כתובת האתר שלנו ובכך לבלבל ולסבך גם את הלקוחות. לכן, עדיף להימנע משימוש במספרים וסימנים מיותרים ולהשתמש בעיקר באותיות שיכולות להוות גם מילות המפתח שיקדמו את האתר שלנו בתוצאות החיפוש.

מעוניינים ברכישת דומיין? צרו אתנו קשר ונעזור לכם לבחור את הדומיין המושלם!

 

ואהבת לרעך כמוך אהבת?
הוסף לאתרך